200 results in search
83 photos
4 Ice House Point York ME 03909
$8,595,000
Beds: 4
Baths: 3
Sq Ft: 3,976
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
53 photos
17 Elizabeth Street Portland ME 04108
$700,000
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 1,450
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
98 photos
60 Ocean Avenue Kennebunkport ME 04046
$9,998,000
Beds: 5
Baths: 9
Sq Ft: 12,612
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
47 photos
1 Channel Road South Portland ME 04106
$7,495,000
Beds: 3
Baths: 5
Sq Ft: 6,505
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
50 photos
21 Starboard Lane York ME 03911
$7,000,000
Beds: 5
Baths: 6
Sq Ft: 6,376
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
53 photos
1 Cove Road York ME 03902
$5,725,000
Beds: 4
Baths: 6
Sq Ft: 6,753
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
62 photos
21 W Badgers Island #21 Kittery ME 03904
$5,400,000
-$400,000
Beds: 4
Baths: 5
Sq Ft: 5,036
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
50 photos
46 Windward Shore Road Raymond ME 04071
$4,950,000
Beds: 5
Baths: 7
Sq Ft: 6,022
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
45 photos
3 Pine Island York ME 03909
$4,850,000
Beds: 4
Baths: 4
Sq Ft: 3,464
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
41 photos
149 Lighthouse Road Bridgton ME 04009
$4,450,000
Beds: 6
Baths: 7
Sq Ft: 6,827
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
62 photos
419 & 425 York Street York ME 03909
$3,990,000
Beds: 4
Baths: 4
Sq Ft: 4,137
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
32 photos
361 Cape Road Raymond ME 04071
$3,950,000
Beds: 5
Baths: 5
Sq Ft: 4,969
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
51 photos
4 Cole Farm Drive Scarborough ME 04074
$3,950,000
Beds: 5
Baths: 5
Sq Ft: 5,554
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
49 photos
3 Canter Lane Cape Elizabeth ME 04107
$3,900,000
Beds: 7
Baths: 10
Sq Ft: 13,033
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
78 photos
67 Cherry Lane Ogunquit ME 03907
$3,800,000
Beds: 4
Baths: 4
Sq Ft: 3,948
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
18 photos
10 Sunny Bank Road Cape Elizabeth ME 04107
$3,600,000
-$150,000
Beds: 3
Baths: 3
Sq Ft: 3,624
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
30 photos
27 W Badgers Island #1 Kittery ME 03904
$3,500,000
Beds: 3
Baths: 3
Sq Ft: 2,554
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
103 photos
20 Wildwood Lane Scarborough ME 04074
$3,495,000
Beds: 7
Baths: 8
Sq Ft: 10,076
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
200 photos
148 Meadowbrook Lane Naples ME 04055
$3,395,000
Beds: 6
Baths: 4
Sq Ft: 5,388
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
50 photos
93 Governors Point Road Harpswell ME 04079
$3,200,000
Beds: 6
Baths: 4
Sq Ft: 6,363
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
62 photos
439 York Street York ME 03911
$3,200,000
Beds:
Baths: 0
Sq Ft: 5,501
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
62 photos
439 York Street York ME 03909
$3,200,000
Beds:
Baths: 6
Sq Ft: 5,501
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
114 photos
24 Amerescoggin Road Falmouth ME 04105
$3,195,000
Beds: 5
Baths: 6
Sq Ft: 4,692
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
41 photos
12 Salt Spray Lane Cape Elizabeth ME 04107
$3,195,000
Beds: 4
Baths: 5
Sq Ft: 2,600
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
62 photos
442 Kings Highway Kennebunkport ME 04046
$3,175,000
Beds: 4
Baths: 5
Sq Ft: 3,074
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
44 photos
16 Town Landing Road Cumberland ME 04110
$3,150,000
Beds: 5
Baths: 4
Sq Ft: 3,364
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
18 photos
18 Ebs Cove Lane Kennebunkport ME 04046
$3,150,000
Beds: 4
Baths: 3
Sq Ft: 3,600
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
49 photos
52 Wharf Road Yarmouth ME 04096
$2,995,000
Beds: 5
Baths: 5
Sq Ft: 6,347
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
16 photos
28 Whitetail Lane Raymond ME 04071
$2,995,000
Beds: 0
Baths: 0
Sq Ft:
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
52 photos
293 Long Beach Avenue York ME 03909
$2,895,000
-$100,000
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 2,755
Days on Market:

Updated 5 Minutes Ago
Zip Code
- 03901
- 03902
- 03903
- 03904
- 03906
- 03907
- 03908
- 03909
- 03911
- 04001
- 04002
- 04003
- 04005
- 04009
- 04011
- 04015
- 04020
- 04021
- 04024
- 04027
- 04029
- 04030
- 04032
- 04038
- 04039
- 04040
- 04042
- 04043
- 04046
- 04047
- 04048
- 04049
- 04055
- 04061
- 04062
- 04064
- 04066
- 04069
- 04071
- 04072
- 04073
- 04074
- 04076
- 04079
- 04083
- 04084
- 04085
- 04087
- 04090
- 04091
- 04093
- 04095
- 04096
- 04097
- 04101
- 04102
- 04103
- 04105
- 04106
- 04107
- 04108
- 04110
- 04260
- Portland Public Schools
- RSU 05
- RSU 06/MSAD 06
- RSU 14
- RSU 15/MSAD 15
- RSU 17/MSAD 17